Rettsstaten Norge eksisterer ikke!!

I en rettsstat har man domstoler som skal beskytte borgerne der forvaltningen feiler, og det er ofte. Der sitter det kyniske jurister som fatter avgjørelser, ofte kun etter skjønn. Da er man i en rettsstat så heldig at man har domstoler.

Oslo. Publisert 30.10.2011

Av Hans Bauge. (Arkivfoto: sfm.no)

Artikkelen i sfm.no om manglende rettsikkerhet, fenget. Rettssikkerhet i Norge eksisterer ikke i det hele tatt. Statsministeren og andre, påpeker gang på gang at Norge er et Demokrati og en rettsstat. Dette er veldig fjernt fra virkeligheten i den norske hverdagen.

Hva betyr egentlig ordet Demokrati? Svaret er enkelt. Det er gresk og betyr folkestyre. Hva er så et folkestyre? Det er ikke annet enn at det faktisk er folket som bestemmer, men om folket hele tiden skulle ta seg til rette, og ikke behøve å følge noget regelverk, ville det rett og slett blitt et anarki og totalt lovløse tilstander. Derfor har man fått disse politiske partiene som hvert 4. år i Norge, blir valgt med frie valg til å forvalte styre og stell. De har da fått i oppgave å forvalte Norges nasjonalskatt som i dag er oljerikdommen.

Norge har ikke stort annet i dag. Det har jo politikerne ødelagt som følge av oljefeberen. Så langt er alt vel. Det dukker opp nye partier, fordi mange mennesker opplever at de ikke er dekket opp med det som er. Her har man altså fått flere politiske partier med hver sin politikk. Folk er jo ikke enige i hvordan landet skal styres. Med dette har man altså fått politikken, samt politikere, valgt av folket til å forvalte deres goder.

Politikerne i de forskjellige partier, skal altså måtte frembringe til folket hva de og deres politikk står for. Da er man svært avhengig av pressen, som i et ekte demokrati, gir alle partier små som store lik mulighet til å formidle hva de står for. Slik er det ikke i Norge. I Norge er det kun de store partiene som får frembringe hva de står for, og det er ikke etter Demokratiets ånd. Etter Demokratiets ånd er det ingen partier, om de er aldri så store, som skal ha særfordeler.

Norske politikere har alltid vært veldig flinke til å kritisere andre nasjoner for valgfusk. Hva så med Norge da? Er Norske politikere så totalt fri for synd, at de kan sette i gang med kritikk av andre land. Hvordan kan Norge kritisere andre, når de faktisk driver med det fusk og fanteri selv? Tidligere var dette svært skjult, men det har forekommet veldig lenge. Ved valget i 2009 som jeg vil bruke som et eksempel, kom det fra Stoltenberg at de måtte betale innvandrerorganisasjoner: For å få sine medlemmer til å stemme. Dette alene ville ikke være nok til å underkjenne valget.

Så var det et intervju i NRK om en innvandrer med stemmerett, og som før valget, hadde fått klar beskjed av selveste kong Stoltenberg: Om han ikke stemte på sosialistene, kunne han og hans like bare glemme økonomisk stønad. Dette er et klart og sikkert bevis for at regjeringen i Norge, driver med fanteri. Trusler er nemlig en av de tingene som kjennetegner hva valgfusk er for noe. Gi grupper fordeler er en annen ting. For fordeler er noe som sosialistene gir enkelte grupper. Dette ville være nok til å underkjenne resultatet. Dette og det som følger.

Det har etter hvert blitt mange innvandrere, svært mange innvandrere som også har fått stemmerett i Norge. Arbeidsdepartementet gikk nemlig ut på NRK med at innvandrere som blir uføretrygdede, skulle få den nette sum av 300 000 kr. Svært mange nordmenn får omtrent bare halvparten, noen også under det, bare for å sammenligne.

Her skal man ikke skyte mot innvandrerne. De er ikke annet enn mennesker, de heller. De må jo være idioter om de ikke stemmer på Stoltenberg med slike løfter.

Jeg intervjuet det aktuelle departementet om nettopp dette, og der i gården synes de det var bare rett og riktig å gi innvandrerne denne gigant trygden. Jeg synes at Stortinget vedtok en lov for noen år siden, at det skulle være straffbart med diskriminering. Da burde jo Stoltenberg som sjef for denne skjevfordelingen, bli stilt til ansvar da. Men så skjer ikke!

Så var det den såkalte rettsstaten da. I en rettsstat har man domstolene som skal beskytte borgerne, der forvaltningen feiler - og det er ofte. Der sitter det kyniske jurister som fatter avgjørelser, ofte kun etter skjønn. Da er man i en rettsstat så heldig at man har domstoler. I vertfall heter det slik i praksis, men her har Stortinget igjen begått store overgrep. De har gjort det så kostbart å føre saker for domstolene, at kun de færreste har den muligheten.

Så heter det så fint at man har en rettshjelpsordning i Norge. Her har også Stortinget grepet inn: For å bestemme hvem som skal kunne få rettshjelp. De fleste sakene mot forvaltningen, må folk pent dekke selv. Dermed faller rettsstaten sammen som et korthus. Lovene gjelder ikke lenger. Forvaltningen bruker kun skjønn. Det er så mye enklere for dem.

Norge har verdens mest liberale Grunnlov, der også menneskerettighetene har fått sin plass. Det er jo fint om den bare hadde virket etter hensikten, men dette gjelder kun for dem som har penger: Og kan angripe en totalt innkompetent forvaltning i domstolene. Forvaltningene har ingen forståelse for verken Grunnlov eller menneskerettigheter. Der i gården er de heller ikke så nøye når det gjelder forvaltningsloven.

Med alt dette faller også en uttalelse til Jens Stoltenberg sønder og sammen. Den uttalelse om at; ” det må jo være likhet for loven”. Det uttalte statsministeren i Marie Amelie saken. Likhet for loven eksisterer ikke: Og har aldri eksistert i Norge!

Redaktørens merknad:
I vårt naboland Sverige, er det sannelig ikke mye bedre når det gjelder rettssikkerhet. Der er det faktisk slik at de som tjener minst, har minst sjanse for å få prøvd sine saker for retten.

http://www.expressen.se/ekonomi/1.2607166/lag-lon-samre-chans-fa-rattshjalp

Sverige som også en gang i tiden, hadde et av Europas mest påliteligste, dyktigste og ansvarligste helsevesen, ligger i dag langt nede på EU listen. Landet har også tiltrukket seg en del ”leger” fra naboland, slike som ganske sikkert ikke er skikket til å utføre legegjerninger i sitt eget hjemland. I Sverige blir slike beskyttet, og selv om deres feilbehandlinger har medført lemlestelser eller den sikre død. 

Herr Reinfeldt og hans likesinnede, har heller ikke klart å gjøre situasjonen bedre for fattige svensker, og som det nå er ganske mange av.
Og nettopp av nevnte årsak, har ren svindel og bedragerier nærmest eksplodert. Til stor fortvilelse for svenske påtalemyndigheter og folk generelt. Red.

 

Intet innhold på sfm.no får gjengis uten skriftlig tillatelse. (C) Samfunnsmagasinet - Lov om opphavsrett - Åndsverksloven

Alt innhold er opphavsrettslig beskyttet. © Samfunnsmagasinet /  www.sfm.no
Samfunnsmagasinet har ikke ansvar for innhold på
eksterne nettsider som det lenkes til.
Portalansvarlig: Inter Media Research
Postboks 1118, 1787, Berg i Østfold, Norge
Ansvarlig redaktør: Jan Hansen. E-post: sfm@sfm.no
Medlem av Norsk Journalistlag (NJ/Frilans)