ET RIKSDEKKENDE TVERRPOLITISK FRITT OG PARTIUAVHENGIG NETTMAGASIN FOR ALLMENN JOURNALISTIKK

Han er en av våre verdige politikere

Tross mye motbør fra både politiske motstandere og norsk presse, tross en mengde usakelige og helt sanseløse utskjellinger, så står han fortsatt på både for partiet og politikken som han tror på. Hans navn er Vidar Kleppe, partileder i Demokratene.


Oslo. Publisert 11.3.2010

Tekst og arkivfoto: Jan Hansen, frilansjournalist (NJ)

Han var engang i tiden også en høyt respektert og verdig stortingsrepresentant og nestleder i Fremskrittspartiet. Siden ble han leder for partiet Demokratene. På siste landsmøte som partiet avholdt i Sandefjord ble Vidar Kleppe nok engang gjenvalgt som partileder.

En av våre verdige politikere

Tross mye motbør fra både politiske motstandere og norsk presse, tross en mengde usakelige og helt sanseløse utskjellinger, så står han fortsatt på både for partiet og politikken som han tror på. Å bli gjenvalgt som leder av et politisk parti gang på gang, tyder også på at vedkommende som blir gitt en slik tillit også er den verdig. Vidar Kleppe (47) er en av våre verdige politikere.

Det som særpreger Vidar Kleppe som politiker og partileder er hans oppriktighet og store sans for rettferd for enhver i vårt samfunn. Gjennom flere år  har artikkelforfatter fått lære å kjenne Vidar Kleppe både som privatperson og som folkevalgt politiker. Han er også en av få norske politikere som våger å stå åpent fram og kjempe for alle dem som sitter ”nederst ved bordet”.

Udemokratisk behandlet

Norsk presse er også opptatt av at det skal råde full pressefrihet og ytringsfrihet selv for politiske partier og deres folkevalgte, ikke bare for Muhammed-karikatur tegnere og islam kritikere. Det blir i alle fall hevdet så - på papiret. Nå vet vi av erfaring at det ofte kan være langt mellom teori og praksis, i politikken så også i pressen. Og hva er det jeg her egentlig sikter til. Jo – den svært så udemokratiske måten Demokratene og partiets leder ble behandlet på av norsk presse i forbindelse med stortingsvalget høsten 2009.

Helt åpenbart fikk sosialistene og venstresiden i norsk politikk langt flere oppslag i norske medier enn eksempelvis partier som Kystpartiet, Pensjonistpartiet og Demokratene. I demokratiske samfunn utelukkes ingen politiske partier fra deltakelse i valg og åpne politiske debatter på tv og i radio. Etter loven skal også alle valg i landet gjennomføres på demokratisk vis. Vidar Kleppe fikk nok engang erfare ren udemokratisk behandling av norsk presse. Mon tro hva Vidar Kleppe hadde på hjertet som ikke engang tålte pressens søkelys? Kanskje et besøk på partiets hjemmeside kan gir dere svarene. (www.demokratene.no)

PS: Skrevet i ytringsfrihetens navn!

NETTMAGASINET SFM.NO. (SAMFUNNSMAGASINET)
Oppdateringer på sfm.no skjer sporadisk med unntak av månedene juni - juli og august da vi holder sesongstengt.
Sporadiske oppdateringer kan forekomme i sesongen. 
Samfunnsmagasinet er ikke ansvarlig for innhold på eksterne nettsteder som vi måtte linke til.
Bruk av innhold fra våre nettsider er ikke tillatt uten skriftlig avtale. Overtredelse vil medføre økonomisk erstatningsansvar!
Portalansvarlig: Inter Media Research. Postboks 1118, 1787, Berg i Østfold, Norge
Ansvarlig redaktør: Jan Hansen. E-post: sfm@sfm.no

Medlem av Norsk Journalistlag (NJ/Frilans)