ET RIKSDEKKENDE TVERRPOLITISK FRITT OG PARTIUAVHENGIG NETTMAGASIN FOR ALLMENN JOURNALISTIKK

Er Erna Solberg en løgner?
For en stund siden sa Høyrelederen at hadde Høyre kommet i regjering, ville de sørget for at flere kom i arbeid.

Oslo. Publisert 3.2.2010

Av Hans Bauge DEM. (Illus.foto: IMR)

Nå er det ikke så lenge siden at Høyre var med i en koalisjonsregjering sammen med KRF og V. Disse tre partiene ville angripe fattigdommen i Norge, men hva var det som skjedde i denne perioden. De erstattet Samferdselsloven med en yrkestransportlov. Ja akkurat, når jeg begynner på denne måten, er det taxinæringen jeg her skal ta opp. Den næringen som denne koalisjonen gav nådestøtet til.

Vi kjenner svært godt til de taxiutøverne som sto tiltalt for skattesnusk, og de unnskyldningene som disse kom med at de trudde det var slik det skulle være. Ja her står vi altså, en taxinæring som har godkjent slikt i en årrekke allerede da jeg var i næringen, og dette igjen var godkjent til og med i kommunen, samferdselsetaten. Dette jeg nå tar opp var alle disse løyvene som ble ledig, takket være denne borgerlige regjering der Erna Solberg var med. Hun sa at de skulle få flere i jobb, men jeg kalte henne en løgner på dette, men her skal jeg være litt rettferdig. Erna Solberg har ikke sagt hvem hun skulle få i arbeid. Med Erna Solberg ble det sysselsatt flere personer, jo da, men det var innvandrere hun fikk sysselsatt. Nordmenn ble derimot de nye fattige som følge av denne regjeringen.

Jeg vil også være rettferdig igjen. Regjeringen har rett til å lage nye lover. De er ikke så bra alle disse lovene, men allikevel. Det er tross alt forvaltningen som setter dem ut i livet og da skulle man vel tro at saken skulle være i trygge hender. Saksbehandlerne der skulle jo være jurister. Det er i vertfall det som kreves for å bli en saksbehandler i forvaltningen.

Man kan jo spørre om de vitterlig har noen embetseksamen. Når disse ikke en gang klarer å forstå hva ordet tilbakevirkende kraft betyr. Det betyr rett og slett at ved å frata taxieiere som hadde løyve før 2003 og gi disse til innvandrere, var et udiskutabelt brudd på vår kjære Grunnlovs § 97. Grunnloven er hellig og i følge Høyesterett være ubrytelig og som Høyesterett kaller den før nevnte § 97, tilbakevirkningsforbudsloven.

Den saksbehandler som ikke har forståelse for dette, kan umulig ha bestått juridisk embetseksamen.
Dette betyr at samtlige av de taxieierne fra denne tiden kan kreve erstatning fra staten. Om ikke erstatning blir innvilget, vil dette bety at også de Borgerlige bryter menneskerettighetene og godkjenner at saksbehandlerne i forvaltningen dekker seg bak uvitenhet, en uvitenhet de ikke har lov til å ha og Norge er farlig nær å bli en totalitær stat, der Grunnloven bare kan avskaffes.

NETTMAGASINET SFM.NO. (SAMFUNNSMAGASINET)
Oppdateringer på sfm.no skjer sporadisk med unntak av månedene juni - juli og august da vi holder sesongstengt.
Sporadiske oppdateringer kan forekomme i sesongen. 
Samfunnsmagasinet er ikke ansvarlig for innhold på eksterne nettsteder som vi måtte linke til.
Bruk av innhold fra våre nettsider er ikke tillatt uten skriftlig avtale. Overtredelse vil medføre økonomisk erstatningsansvar!
Portalansvarlig: Inter Media Research. Postboks 1118, 1787, Berg i Østfold, Norge
Ansvarlig redaktør: Jan Hansen. E-post: sfm@sfm.no

Medlem av Norsk Journalistlag (NJ/Frilans)